Kim jestem i dlaczego pojawił się ten blog?

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, chcesz mu podarować wszystko co najlepsze, chcesz zachować każdą chwilę, celebrować życie.

Kiedy urodziła się moja najmłodsza córeczka, naukowcy coraz głośniej zaczęli mówić o zagrożeniach związanych z gwałtownymi zmianami klimatu. Perspektywa zapaści ekologicznej w przeciągu 20-30 lat jest przerażająca. Chcę zrobić jak najwięcej, by moje dzieci mogły żyć w zdrowym środowisku bez zagrożeń ze strony natury.

Idee związane z ekologią zawsze były bliskie naszej rodzinie, jednak wtedy postanowiliśmy przenieść bycie eko na wyższy poziom – bez oglądania się na to co robią inni, wychodząc z założenia, ze każde najmniejsze działanie jest lepsze od jego zaniechania.

Jesteśmy przeciętną rodziną- można powiedzieć taką „zwyczajną” i moim celem jest pokazanie, że bycie bardziej eko nie jest trudne i nie wymaga nadludzkich wysiłków- wystarczy chęć do zmian i codzienna refleksja nad swoimi wyborami.

Jednocześnie współczesny świat wpycha nas w pogoń za pieniądzem, za sztucznie wykreowanymi potrzebami. Tracimy czas, który mija i już nigdy nie wróci na bezsensowny wyścig. Mamy coraz mniej czasu dla siebie, dla bliskich.

Chcę zwolnić.

Chcę żyć uważniej.

O tym będzie ten blog


Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *